Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszym światłem dla naszych oczu jest światło dzienne. Dotyczy to również najmłodszych, którzy po szkole zmagają się odrabianiem lekcji w domowym zaciszu. Niestety jesienią i zimą szybko robi się ciemno, dni są pochmurne, dlatego tak ważne jest prawidłowe oświetlenie miejsca, w którym pracuje nasze dziecko.BiurkoFachowa pomoc w doborze oświetlenia biurka
Często przy wyborze oświetlenia skupiamy się na estetyce produktu, zapominając że najważniejsze jest światło jakie daje wybrana przez nas lampka. Najbardziej zbliżoną barwą do barwy światła dziennego jest barwa lekko chłodna. Barwa ta polecana jest do miejsc gdzie pracujemy i wytężamy wzrok. Takie światło pobudza nas do działania i wpływa na naszą koncentrację.

Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia warto również zwrócić uwagę na wskaźnik RA(CRI ang. Colour Rendering Index). Wskaźnik ten mówi nam w jakim stopniu żarówka LED oddaje realne kolory oświetlonych przedmiotów. Najlepiej, aby źródło światła, które wybierzemy miało wskaźnik na poziomie 80 lub więcej.

Pozostaje jeszcze jasność lampki. Optymalna wartość dla oświetlenia biurka to około 1000 Lumenów, co odpowiada mocy 75W żarówki.

W naszym Elektromarkecie uzyskacie fachową pomoc w zakresie doboru odpowiedniego oświetlenia do pokoju dziecka,a także do innych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry