Na Towarowej Giełdzie Energii rok 2018 przyniósł rekordowo wysokie ceny i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić. Wśród powodów podwyżki cen nawet o 80% za część obrotową w stosunku do roku poprzedniego, wymienia się rosnące koszty emisji CO2. Dla samorządów to wzrost cen od 35% do 45%.

Wymiana dotychczasowego oświetlenia na źródła światła LED, pozwoli zaoszczędzić samorządom co najmniej 50% wydatków na oświetlenie. Już w kilku miastach w Polsce zmodernizowano punkty oświetleniowe. Oprócz opraw LED zainwestowano w inteligentny system zarządzania oświetleniem. Modernizacja przyniosła obniżenie kosztów zużycia energii o 70%. Ale to nie jedyny plus inwestycji. Oprócz oszczędności, ograniczenia zanieczyszczeń powietrza, poprawienia estetyki miasta, nowoczesne źródła zmniejszają koszty eksploatacyjne, ponieważ charakteryzują się dużo odpornością na warunki atmosferyczne.

Inwestycje w oprawy LED są jedną z najszybciej zwracających się kosztów modernizacji. Przy obecnej sytuacji na rynku energii elektrycznej czas zwrotu kosztów może się jeszcze skrócić. Dziwi fakt, że tylko w co 10 jednostce terytorialnej zastosowano oprawy LED.
Źródło: https://lighting.pl/…/Rekordowe-ceny-energii-uderzaja-w-samorzady_-Pomoze-wymiana-oswietlenia-na-LED

W Polsce funkcjonują programy, które skierowane są do miast i gmin. Dzięki dofinansowaniu z budżetu krajowego, a także europejskiego samorządy mają wiele możliwości pozyskania środków na projekty modernizacji oświetlenia.

Specjaliści Lemar Electric z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży artykułów elektroinstalacyjnych chętnie pomogą Państwu w doborze produktów pod konkretny projekt. Zapraszamy do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry